חברות טכנולוגיה משקיעות בתעשיית הרכב

אנחנו כבר אוטוטו בשנת 2021, ואנחנו עדים משנה לשנה לאיך הטכנולוגיה משנה לנו את החיים. אם זה בתחומי פנאי או תחומים חשובים אחרים, הטכנולוגיה נוגעת בכל מקום ומשפרת את איכות חיינו, מאריכה אותם ומשבחת אותם.

אחד התעשיות שהטכנולוגיה נמצאת שם בפעילות ענפה, היא תעשיית הרכב.

תעשיית הרכב כיום מתמקדת בשיפורים טכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר. זה בא לידי ביטוי בכמה רמות: פנאי, מנוע רכב ובטיחות. כשאנחנו מדברים על פנאי, אנחנו מדברים על מערכות שהופכות את חווית הנהיגה שלנו לטובה הרבה יותר – אם זה מושבים מתחממים, מערכות סאונד עם צליל עשיר ותפעול חללי, ועוד.

כשאנחנו מדברים על טכנולוגיה ברמת המנוע של הרכב, אנחנו מדברים על כך שהטכנולוגיה מאפשרת היום ליצרני הרכב ליצור מנועים פנומנליים, שהם עצמתיים ביותר ותוך כדיי גם חסכונים הרבה יותר מאשר רכבים של פעם.

והפן השלישי והעיקרי – בטיחות. הטכנולוגיה מאפשרת ליצרני הרכב לשפר את הבטיחות מדי שנה בצורה כל כך משמעותית.

למה תעשיית הרכב כל כך מתפתחת טכנולוגית?

ככל שהשנים עוברות, יותר ויותר אנשים קונים רכב חדש. במיוחד כאשר יש אפשרויות מימון רכב שונות המאפשרות לכל אחד כמעט להתחדש ברכב חדש. עובדה זו גורמת לתעשיית הרכב את המשאבים להשקיע כל הזמן בפיתוח טכנולוגיות הרכבים שלהם, על מנת להתחרות במתחרים ולכבוש את ליבו וכיסו של הנהג הפוטנציאלי.

דוגמאות לחברות שמעורבות בפיתוח טכנולוגיות רכב

למעשה, לא מעט חברות שאתם מכירים מתחומים אחרים (אפילו מעולם הגיימינג), מעורבים בפיתוח טכנולוגיות עבור רכבים. לדוגמא, החברה NVIDIA שמי בענייני הגיימינג והמחשבים, מכיר טוב מאוד בגלל כרטיסי המסך שלהם.

למעשה, NVIDIA לא עושים רק כרטיסי מסך, אלא הם שחקן מאוד רציני בתחום פיתוח טכנולוגיות לרכב.

חברה נוספת שחזקה מאוד בתחום היא "הרמן" (HARMAN) שאתם ודאי מכירים מתחום מערכות הסאונד. למעשה, הרמן היא גם שחקנית גדולה בתחום האלקטרוניקה והתקשורת בעולם הרכב, אפילו שחקנית רצינית מאוד.

כמו הרמן ו- NVIDIA, יש עוד המון חברות שמפתחות את תחום הטכנולוגיה בתעשיית הרכב, תעשייה שמגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. אנחנו מצפים לחידושים טכנולוגיים פנומנליים ב- 2021.

אהבתם את המאמר ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest